Zasady prawidłowego malowania ścian. Poradnik

Kategoria: Blog

farba

Bułka z masłem?

Malowanie wydawałoby się jest banalnie proste. Wystarczą farby, sprzęt malarski i kilka maźnięć pędzlem. W rzeczywistości jednak malowanie, restaurowanie lub odświeżanie to poważny zabieg wymagający przygotowania. Prowadząc profesjonalny sklep z przyborami malarskimi, pragniemy podzielić się naszą wiedzą. Udzielić kilku rad ambitnym amatorom. Na naszym blogu znajdziecie Państwo „Poradnik początkującego malarza” .

„Poradnik początkującego malarza część I”

Malowanie i odświeżanie mieszkania jest procesem wymagającym przygotowania. Warto wpierw określić plan działania. Przed podjęciem jakichkolwiek zakupów należy rozważyć własne potrzeby. Zastanowić się, które ściany muszą być pomalowane, jaki dobrać kolor i rodzaj farby, gdzie zakupić sprzęt malarski oraz pomyśleć jak wiele pieniędzy możemy na niego poświęcić. Plan działania przygotuje malarza na nieprzewidziane okoliczności. Pamiętajmy – przezorny, zawsze ubezpieczony.
Posiadając plan można przystąpić do konkretnych działań. Remont zaczyna się od dokładnego oszacowania powierzchni ścian i sufitów. Obliczenia metrów kwadratowych i analizy rodzaju metrażu. Powierzchnie ścian posiadają różne wielkości i rodzaje, warto zatem dobrać odpowiednią ilość i typ farby. Nie można także zapomnieć o materiałach i narzędziach do wygładzania.
Kolejny etap to narzędzia malarskie. Domowe powierzchnie bywają różnorodne. Gładkie lub szorstkie, wysokie lub niskie. Każdy metraż wymaga odpowiedniego rodzaju pędzla. W takiej sytuacji należy zakupić odpowiednie typy pędzli, wałków, szpachli, a także wiaderko, drabinę i inne narzędzia. Dokonując zakupu w sklepie malarskim należy skonsultować się z pracownikiem. Profesjonalna obsługa potrafi doradzić, przy wyborze właściwego sprzętu. Poziom obsługi odzwierciedli, także poziom jakości produktu.

Robiąc zakupy nie można także zapomnieć o narzędziach dodatkowych. Taśma malarska i folia do zakrywania mebli, okien i podłóg, ? uchronią mieszkanie przed nadmiernym zabrudzeniem.
Posiadając dokładny plan działania oraz odpowiednio dobrany sprzęt można przystąpić do działania. Malowanie nie jest skomplikowaną czynnością, warto jednak się do niej odpowiednio przygotować.